2017-2018 eğitim öğretim yılında, bulunduğu sosyal çevreye katkı sağlayan, öğrenci veli öğretmen ilişkilerinde hoşgörüyü yakalayan, eğitim, yönetim ve sosyal faaliyetlerde başarısını kabul ettirmiş tercih ve takdir edilen, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, Milli ve manevi değerlere önem veren, kendisi ve toplumu ile barışık, özgüveni yüksek, bilgi çağının gerektirdiği bilgi ve becerileri kazanan, hoşgörü sahibi iyi bir insan iyi bir öğrenci iyi bir toplum yetiştirebilmek, öğrencilerine özgür bir ortamda disiplinli eğitim verebilmek için yola çıktık.

                Okulumuzda özdenetim ve otokontrol esas alınmakta olup bu yöntemle birlikte çocuklarımızın doğru zamanda, doğru yerde, doğru şeyi yapmaları ve kendileri için doğru olan kararları almalarına yönelik bir özgüven duygusu vermekteyiz. Sorgulayan, araştıran, üreten bireyler yetiştirmek amacını kendine görev edinen, alanında uzman öğretmen ve idare kadrosu sayesinde EN başarılı öğrencileri yetiştiriyoruz.

               Okulumuz başarının beraberlik bilinciyle yakalanacağına inanır. Sosyal çevremizin ihtiyaçları ve bireyin yeterliliklerine önem verir. Her öğrenciye öğrenme olanağı sağlar. Sosyal ilişkilere,  faaliyetlere, saygı ve hoşgörüye önem verir. Veli öğretmen işbirliğini sürekli geliştirmeyi sağlar. Kararlarda katılımcılık esastır.

              İşte bu bilinçle ve ilk günkü heyecanımızı kaybetmeden, eğitim kadromuzla her gün güçlenerek, kendimizi geliştirerek, Ulu Öder Atatürk’ün açtığı yolda yürümeye devam edeceğiz.